Przedszkole

Codziennie od 1030 - 1330. 3h zajęć zorganizowanych dla max 4 osób – 120 zł/ osoba. W tym:

  • 1h 15 min - grupowe szkolenie narciarskie
  • 30 min - przerwa z opiekunem
  • 1h 15 min - grupowe szkolenie narciarskie

Oferujemy:

  • Szkolenie narciarskie prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów
  • Specjalnie wydzielony stok z taśmą wyciągową do nauki dla początkujących
  • Opiekę instruktora/wychowawcy podczas przerwy, połączone z dobrą zabawą
  • Ciepły posiłek w pomieszczeniu (herbata/gorąca czekolada/sok owocowy; frytki/pączek/gofry)

Przedszkole narciarskie ma na celu nauczanie samodzielnej i odpowiedzialnej jazdy na nartach oraz zachęcenie najmłodszych do narciarstwa, stawiania pierwszych ważnych kroków, glównie poprzez zabawę i wspólpracę w grupie. Nauka odbywa się poprzez zabawę, która jest przeważającym elementem zwłaszcza w przypadku dzieci najmłodszych (4-6 lat). Aby uniknąć nadmiernego obciążenia na stawy a zwłaszcza na kolana, które jeszcze w tym wieku nie są do końca ukształtowane, sugerujemy przeplatanie zajęć na nartach z zajęciami ruchowymi i zabawami bez nart. W przerwie zapewniamy ciepły posiłek z opiekunem, połączony z dobrą zabawą.


KODEKS NARCIARZA:

1. Wzgląd na inne osoby Każdy narciarz powinien zachowywać się w taki sposób, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa ani szkody dla innej osoby.

2. Panowanie nad szybkością i sposobem jazdy Narciarz powinien zjeżdżać z szybkością stosowną do swoich umiejętności oraz rodzaju i stanu trasy i warunków atmosferycznych.

3. Wybór kierunku jazdy Narciarz zjeżdżając z góry, dysponując większą możliwością wyboru trasy zjazdu musi ustalić taki tor jazdy, aby nie zagrażać narciarzowi przed nim jadącemu.

4. Wyprzedzanie Wyprzedzać można zarówno po stronie dostokowej jak i odstokowej, po stronie lewej lub prawej, lecz w takiej odległości, która nie ograniczy wyprzedzanemu swobody.

5. Przejazd przez skrzyżowanie tras narciarskich Narciarz zaczynając zjazd na trasie lub pólku narciarskim powinien sprawdzić patrząc w górę, w dół, czy nie sprowokuje tym niebezpieczeństwa dla siebie i dla innych. Identyczne postępowanie obowiązuje po każdym, nawet chwilowym zatrzymaniu się na trasie lub stoku.

6. Zatrzymanie się Należy unikać zatrzymania się na trasie zjazdu, zwłaszcza w miejscach zwężeń i miejscach o ograniczonej widoczności. Po ewentualnym upadku narciarz winien usunąć się z toru jazdy możliwie jak najszybciej.

7. Podejście Narciarz powinien podchodzić tylko poboczem trasy, a w przypadku złej widoczności powinien w zejść zupełnie z trasy. Takie samo zachowanie obowiązuje narciarzy, którzy pieszo schodzą w dół.

8. Przestrzeganie znaków narciarskich Każdy narciarz winien stosować się do znaków narciarskich ustawionych na trasach.

9. Wypadki W razie wypadku każdy, kto znajdzie się w pobliżu winien poszkodowanemu spieszyć z pomocą.

10. Stwierdzenie tożsamości Każdy, obojętnie czy sprawca wypadku, poszkodowany, czy też świadek muszą w razie wypadku podać swoje dane osobowe.

ZOBACZ ZDJĘCIA W NASZEJ GALERII